Kuizi I Tetë!

10 Pyetjet

Settings
Please wait...
Kuizi I Tetë!

Questions and Answers
 • 1. 
  Kush e fitoi çmimin si futbollisti më i mirë i muajit gusht tek Manchester United, në gusht të sezonit 2012/13?
  • A. 

   Van Persie

  • B. 

   Rooney

  • C. 

   De Gea

  • D. 

   Rafael

 • 2. 
  Sa gola ka shënuar Robin van Persie në sezonin 2012/13 në të gjitha garat?
  • A. 

   17

  • B. 

   18

  • C. 

   23

  • D. 

   24

 • 3. 
  Në këtë ditë të vitit 1958, Manchester United luajti ndeshjen e fundit para "Tragjedisë së Mynihut" ku arriti të fitonte 5 me 4 kundër _____?
  • A. 

   Liverpool

  • B. 

   Arsenal

  • C. 

   Chelsea

  • D. 

   Bayern Munich

 • 4. 
  Çfarë marke të veturës kanë Rooney, Kagawa dhe Chicharito (Nga sponzori i skuadrës është fjala)
  • A. 

   BMW

  • B. 

   Audi Q7

  • C. 

   Chevrolet

  • D. 

   Nuk e kanë të ngjashëm!

 • 5. 
  Në mini-afatin kalimtar të Janarit pati shumë transferime. Një ndër këto ishte edhe transferimi i ish-yllit të Manchester United, tek Paris Saint-Germain. Ai tha se zgjodhi PSG për disa arsye, por kryesorja sipas tij ishte?
  • A. 

   Nuk mund të luante kundër United

  • B. 

   Të luante për bamirësi

  • C. 

   Të qendronte në qytetin e Parisit

  • D. 

   Të kishte një jetë më të mirë

 • 6. 
  Në vitin 1997 Manchester United u eleminua nga Dortmund në gjysmëfinale, që pastaj edhe e fitoi Ligën e Kampionëve atë vit!
  • A. 

   E saktë

  • B. 

   E Pasaktë

 • 7. 
  Përpos vitit të kaluar që Manchester United nuk arriti ta kalonte fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, ata dështuan ta bëjnë atë para 2012 edhe në sezonin?
  • A. 

   2004/05

  • B. 

   2005/06

  • C. 

   2006/07

  • D. 

   2007/08

 • 8. 
  United u eleminua nga Porto në sezonin 2003/04
  • A. 

   E saktë

  • B. 

   E pasaktë

 • 9. 
  Sezoni 2002/03 në Premier Ligë, shpalli Manchester United si fitues dhe karakterizohet me diçka shumë të veçantë. Çka është ajo?
  • A. 

   U shënuan 1000 gola

  • B. 

   United shënoi 33 fitore

  • C. 

   Disa skuadra u dënuan për trukime të ndeshjes (ndër to edhe Man United)

  • D. 

   Golashënuesi më i mirë ishte Nistelrooy me plot 40 gola

 • 10. 
  Në vitin 2004 United e ka fituar për herë të fundit FA Cup. Në finale "Djajtë" mposhtën?
  • A. 

   Liverpool

  • B. 

   Brighton

  • C. 

   Milwall

  • D. 

   Oldham