Kuizi I Gjashtë!

10 Pyetjet | Total Attempts: 306

SettingsSettingsSettings
Please wait...
Kuizi I Gjashtë!

Questions and Answers
 • 1. 
  Loja e cilës skuadër i pëlqen Robin van Persiet edhe pse është lojtar i United?
  • A. 

   Newcastle United

  • B. 

   Swansea

  • C. 

   Arsenal

  • D. 

   Reading

 • 2. 
  Para sa vitesh debutoi Fabio me fanelën e Manchester United
  • A. 

   3 viteve

  • B. 

   4 viteve

  • C. 

   5 viteve

  • D. 

   6 viteve

 • 3. 
  Nga kush e transferoi United, mbrojtësin Phil Jones?
  • A. 

   Bolton

  • B. 

   Blackpool

  • C. 

   Blackburn

  • D. 

   Wigan

 • 4. 
  Para se Ferguson të ishte menaxher i Manchester United, ai ishte menaxher i..?
  • A. 

   Celtic

  • B. 

   Motherwell

  • C. 

   Rangers

  • D. 

   Aberdeen

 • 5. 
  Sa muaj u dënua Eric Cantona, pas goditjes "Kung-fu"?
  • A. 

   8 muaj

  • B. 

   6 muaj

  • C. 

   5 muaj

  • D. 

   9 muaj

 • 6. 
  Kundër cilës skuadër, Manchester United luajti pa numra dhe pa sponzor në vitin 2007, në nderim të viktimave të humbura në tragjedinë e Mynihut?
  • A. 

   Chelseat

  • B. 

   Liverpool

  • C. 

   Bolton

  • D. 

   Manchester City

 • 7. 
  Ronaldo, Owen, Beckham dhe York kishin numrin shtatë!
  • A. 

   True

  • B. 

   False

 • 8. 
  Në sa ekipe në karrierën e tij ka luajtur Wayne Rooney në karrierën e tij profesionale!?
  • A. 

   5

  • B. 

   3

  • C. 

   2

  • D. 

   1

 • 9. 
  United e fitoi në vitin 1968 Ligën e Kampionëve, duke mposhtur Benfican. Si ishte rezultati përfundimtar në finalen e zhvilluar në Wembley?
  • A. 

   2:1

  • B. 

   3:0

  • C. 

   4:1

  • D. 

   5:0

 • 10. 
  Paul Pogba shkoi si transfer i lirë te Juventus
  • A. 

   True

  • B. 

   False