Kuizi 2

10 Pyetjet | Total Attempts: 340

SettingsSettingsSettings
Please wait...
Kuizi 2

KUIZ NGA MANUTDSHQIP.com


Questions and Answers
 • 1. 
  Nga kush e transferoi United, mbrojtësin Phil Jones?
  • A. 

   Aston Villa

  • B. 

   Bolton

  • C. 

   Blackburn

  • D. 

   Erdhi nga akademia

 • 2. 
  Cili është futbollisti më i paguar tek Manchester United?
  • A. 

   Wayne Rooney

  • B. 

   Luis Nani

  • C. 

   Robin van Persie

  • D. 

   David de Gea

 • 3. 
  Cili është futbollisti më i gjatë tek Manchester United?
  • A. 

   Chris Smalling

  • B. 

   Rio Ferdinand

  • C. 

   Nemanja Vidic

  • D. 

   Michael Carrick

 • 4. 
  Sa futbollistë nga Azia ka Man United?
  • A. 

   Një

  • B. 

   Dy

  • C. 

   Tre

  • D. 

   Katër

 • 5. 
  Ji Sung-Park e realizoi golin e parë në histori të Manchester United sa i përket?
  • A. 

   Futbollistëve më të shkurtër dhe që shënoi me kokë për Manchester United

  • B. 

   Futbollistit me sprintin më të shpejtë tek Manchester United

  • C. 

   Aziatikut të parë tek Manchester United

  • D. 

   Nuk ka asnjë rekord të vënë nga Park

 • 6. 
  Nga kush e  transferoi Zaha'n, Manchester United?
  • A. 

   Cardiff

  • B. 

   Akademia e klubit

  • C. 

   Bolton

  • D. 

   Crystal Palace

 • 7. 
  Nga kush erdhi tek Man United, Chris Smalling?
  • A. 

   Wolves

  • B. 

   Wigan

  • C. 

   QPR

  • D. 

   Reading

 • 8. 
  Ryan Giggs barazoi një rekord, duke u inkuadruar 150 herë si zëvendësues për United, kush e arriti po të njejtën shifër?
  • A. 

   Scholes

  • B. 

   Roy Keane

  • C. 

   Solskjaer

  • D. 

   Nistelrooy

 • 9. 
  Sa para ka shpenzuar prej vitit 2006, Manchester United? (Sa i përket transferimeve)
  • A. 

   109 milionë

  • B. 

   85 milionë

  • C. 

   65 milionë

  • D. 

   80 milionë

 • 10. 
  Kundër kujt debutoi në Ligën e Kampionëve, Darren Fletcher?
  • A. 

   Spartak

  • B. 

   Barcelona

  • C. 

   Basel

  • D. 

   CSKA