Kuiz Nga Mufks

10 Pyetjet | Total Attempts: 259

SettingsSettingsSettings
Please wait...
Kuiz Nga Mufks

Një kuiz i thjeshtë argëtues me qëllim argëtimin tuaj! Faleminderit për pjesmarrjen!


Questions and Answers
 • 1. 
  Kur është krijuar Manchester United FC ?
  • A. 

   1978

  • B. 

   1987

  • C. 

   1988

  • D. 

   1878

 • 2. 
  Sa gola shënoi Robin Van Persie në Premier Ligë edicionin e kaluar [2012/13] ?
  • A. 

   30

  • B. 

   29

  • C. 

   26

  • D. 

   24

 • 3. 
  Ndaj kujt do të luaj Manchester United ndeshjen e parë të turneut para sezonal të këtij edicioni?
  • A. 

   Singha All Star XI

  • B. 

   Kitchee Fc

  • C. 

   Cerezo Osaka

  • D. 

   Yokohama F-Marinos

 • 4. 
  Cili është transferimi i fundit i Manchester United?
  • A. 

   Wilfried Zaha

  • B. 

   Kevin Strootman

  • C. 

   Thiago Alcantara

  • D. 

   Guillermo Varela

 • 5. 
  Nga cili edicion,Manchester United do fillojë të bartë fanelat me Chevrolet si sponsor ?
  • A. 

   2013/14

  • B. 

   2014/15

  • C. 

   2016/17

  • D. 

   2017/18

 • 6. 
  Ndaj kujt do të luajë Manchester United ndeshjen për kupën 'Community Shield' dhe kur?
  • A. 

   Ndaj Manchester City-t më 6 Gusht

  • B. 

   Ndaj Wigan-it më 11 Gusht

  • C. 

   Ndaj Chelsea-s më 12 Korrik

  • D. 

   Ndaj Southampton më 1 Shtatorë

 • 7. 
  Sa vite qëndroi Sir Alex Ferguson si menaxher i Manchester United ?
  • A. 

   27

  • B. 

   25

  • C. 

   28

  • D. 

   24

 • 8. 
  Sa gola ka shënuar Chicharito gjithsej nën fanelën e Manchester United?
  • A. 

   53

  • B. 

   51

  • C. 

   48

  • D. 

   50

 • 9. 
  Sa lojtarë francezë ka Manchester United ?
  • A. 

   4

  • B. 

   2

  • C. 

   1

  • D. 

   7

 • 10. 
  Cili ishte lojtari i fundit që ka shënuar për Manchester United edicionin e kaluar [2012/13]
  • A. 

   Shinji Kagawa

  • B. 

   Alex Buttner

  • C. 

   Chicharito

  • D. 

   Robin van Persie