Cfare Tip Punonjesi Jeni Ju?

8 Pyetjet | Total Attempts: 481

Please wait...
Cfare Tip Punonjesi Jeni Ju?

Realizoni kete Quiz per te zbuluar cfare tip punonjesi jeni ju. Jeni ju nje tip punonjesi super i motivuar apo jeni delja e zeze e kopanise?


Questions and Answers
 • 1. 
  Orari juaj i punes eshte:
  • A. 

   Shumicen e kohes kam nje orar fiks. Perpiqem te mos rri vone, por edhe ndodh nganjehere.

  • B. 

   I ndryshueshem nga java ne jave. Eshte e paparashikushme se sa ore para apo pas orarit zyrtar do te duhen per te kryer detyrat. Une do dilja dhe per fundjava, vec puna te kryhej.

  • C. 

   Varet sa kohe e lire me tepron gjate javes nga gjerat e tjera. Sidoqofte mundohem te arrij heret ne shtepi kur eshte e mundur.

  • D. 

   Orari im eshte fiks. Filloj pune kur eshte fillimi punes dhe mbaroj pune kur me eshte percaktuar te hiki.

 • 2. 
  Si visheni per pune? 
  • A. 

   Mendoj se pamja ime jashtme eshte shume e rendesishme. Vishem ne menyre profesionale me veshje te cilat qesin ne pah rendesine qe une i jap punes.

  • B. 

   Po te kem kohe te mjaftueshme ne mengjes, mundet te vesh ndonje gje speciale. Nganjehere zgjedhja e rrobave te punes varet nga ajo cfare une kam planifikuar te bej pas pune.

  • C. 

   Harxhoj nje kohe modeste dedikuar aparences sime. Mendoj se veshjet kane rendesi per te treguar se kush une jam. Mundohem te kombinoj veshjet per tu dukur sa me profesional dhe per ti shtuar stilin garderobes time.

  • D. 

   Vishem sa me shpejt te jete e mundur sepse koha me mungon plotesisht. E di se veshja eshte e rendesishme dhe mundohem me sa kam mundesi.

 • 3. 
  Kur nje koleg i ri fillon pune ju rreagoni:  
  • A. 

   Prezantimet formale behen mes stafit, por nese i shihni ne koridor me pare, do ti shtrengonit doren.

  • B. 

   Nje punonjes i ri eshte dicka e mrekullueshme - juve ju pelqen te takoni njerez te rinj. E sigurt se do te prezantoheshit vete i pari. Ndoshta edhe i jepnit pak pune nga e juaj per ti ndihmuar me periudhen e trainimit.

  • C. 

   Do te siguroheshit qe te ndjeheshin te mirepritur. Nese ju paralajmerojne, do te pyesnit shefin nese mund te benit dicka te vecante per ti ndihmuar, sidomos ne javet e para. Ju jini gjithmone i gatshem ti mbuloni nje pjese te punes.

  • D. 

   Nese shefi ju kerkon ti ndihmoni per te mesuar apo per tu trainuar ju do te perpiqeshit fort per ti ofruar nje eksperience sa me te mire.

 • 4. 
  Ka nje ndryshim te papritur ne punen tuaj i cili ju bllokon. Ne fund ja dilni mbane! Si rreagoni?  
  • A. 

   Sikur lehtesoheni. Ju kini kujdes te mos bini ne sy se nuk keni me pune. Normalisht, nese te tjeret e marrin vesh se jeni i lire, do kerkojne ti ndihmoni!!

  • B. 

   Kam punuar kaq fort sa meritoj ta bej pushim pjesen tjeter te dites!

  • C. 

   Verte mbarova?! Ju keni mbaruar te gjitha detyrat atehere. Me siguri do te merreni me ate projektin e caktuar per koleget tuaj. Keshtu do ti ndihmoni ata ne punen e tyre.

  • D. 

   Nuk kam c'bej? Une jam gjithmone ne rregull me punen. Une gjithmone i kryej gjerat ne kohe. Nuk shoh ndonje gje per tu gezuar. Keshtu duhet te jete gjithmone.

 • 5. 
  Tavolina ime e punes eshte:  
  • A. 

   Paster dhe e organizuar. Nuk arrini te kuptoni se si te tjeret humbasin gjerat e tyre.

  • B. 

   Paksa rremuje. Nuk ju humbet asgje por stili juaj i organizimit eshte i vecante. Gjeni menyra te reja organizative gjithmone per ta perfeksionuar. Keni degjuar ndonjehere per kaosin e organizuar? Ngjiteset me ngjyra, dosjet speciale dhe sistemet ju ndihmojne shume.

  • C. 

   Tavolina ime eshte paster mjaftueshem. Ne te rralle me behen pak rremuje gjerat.Ndodh edhe qe te ngelem mbrapa me klasifikimin e dokumentave por sidoqofte e di gjithmone ku ti gjej.

  • D. 

   Tavolina ime eshte rremuje. Perpiqem me te gjitha menyrat qe te tjeret mos vene re kaosin qe mbizoteron aty.

 • 6. 
  Si duket ushqimi juaj gjate pushimit te drekes?  
  • A. 

   Shume normal. Rri me vete. E kam te planifikuar perdite.

  • B. 

   DREKE? Nuk e di. Me merr uria, por harrohem mbas punes! Haj vetem kur koleget me kujtojne qe eshte orari pushimit dhe hame te gjithe se bashku.

  • C. 

   Perpiqem mos ta humbas pushimin e drekes, por nganjehere ngarkesa punes nuk me lejon.

  • D. 

   Pushimin e drekes nuk e humbas kurre. Nganjehere e le per ne fund te dites, keshtu mund te hiki me heret ne shtepi. Kur arrij ta bej, eshte nje nga ditet e mia me te bukura!

 • 7. 
  Cilat jane festat tipike me stafin e punes te cilat ju pelqejne?  
  • A. 

   Gjithcka qe une planifikoj kryhet me sukses! Une porosis, rezervoj, dhe sigurohem qe te gjithe te kenaqen! Festat jane vertet qef!

  • B. 

   Festat jane pjesa me e lumtur e punes time. Nuk le feste pa shkuar. Kohen per te festuar e gjej gjithmone!

  • C. 

   Festat nuk jane keq, por kane shpenzime. Une shkoj sepse duhet shkuar por ma turbullojne diten. Te pakten ka nje te mire qe mund te marr pije e ushqime me vete ne shtepi.

  • D. 

   Festimet jane gezim i madh. Me lene pak mbrapa me punen qe kam per te bere. Mundohem te kontribuoj sa me shume por jam vertet i zene me pune deri ne fyt.

 • 8. 
  Si ju ndihmojne koleget?  
  • A. 

   Me gjinden prane kur me shume kam nevoje. Eshte e rendesihme te kerkosh ndihme kur te nevojitet.

  • B. 

   Nuk e mendoj si nje ndihme qe me jepet mua. Ata po ndihmojne punen tone te perbashket. Edhe une ndihmoj gjithmone kur kam kohe te lire. Kjo eshte moto ime!

  • C. 

   Ata nuk me ndihmojne dhe une nuk ja kam nevojen! Seicili duhet ti dale per zot punes se vet!

  • D. 

   Normalisht nuk kerkoj ndihme por ata jane teper te gjindur. Ne te gjithe perpiqemi te ndihmojme njeri tjetrin. Une e bej kete sa here qe mundem.

Back to Top Back to top