Albanian Quizzes & Trivia


10 pyetje

Questions: 10  |  Attempts: 232
 • Sample Question
  Kur ndodhi Tragjedia e Mynihut?

Ky test është përgatit për nxënësit e Gjimnazit " Kuvendi i Arbërit " në Ferizaj Koha : 40 minuta Përgatiti : Faton Hyseni

Questions: 10  |  Attempts: 244
 • Sample Question
   Diagonalja e katrorit është 6cm. Sa është syprina e katrorit?

Type description here.

Questions: 13  |  Attempts: 220
 • Sample Question
  Vilka ämnen är exempel på rent kol?Questions: 10  |  Attempts: 218
 • Sample Question
  Kush e fitoi çmimin si futbollisti më i mirë i muajit gusht tek Manchester United, në gusht të sezonit 2012/13?

Veq per me maru qef:D

Questions: 3  |  Attempts: 217
 • Sample Question
  Sa e kan kohegjatjen ne te shumten e rastev programet qe shkarkohen qe nuk jan free?

Ky kuiz esht me karkater sportiv(futbollistik)

Questions: 4  |  Attempts: 212
 • Sample Question
  Cili ekip fitoi Ligën e Kampioneve ne vitin 2004?

Type description here

Questions: 20  |  Attempts: 213
 • Sample Question
  რა არის IP მისამართი?

Type description here

Questions: 20  |  Attempts: 213
 • Sample Question
  რა არის IP მისამართი?

INJKHBVCDXFGHJBNM

Questions: 4  |  Attempts: 200
 • Sample Question
  SA VEZE PJELL BLETA MBRETERESHE NE DITE ?

Shenoni emrin me posht per ta filluar ket kuiz

Questions: 10  |  Attempts: 199
 • Sample Question
  Cili eshte lumi me i madh ne bot

.

Questions: 8  |  Attempts: 196
 • Sample Question
  Lënda e parë për prodhimin e materialeve plastike është

Ky test online është përgatit për nxënësit e Gjimnazit " Kuvendi i Arbërit", Ferizaj           Koha : 45 minuta         Përgatiti : Faton Hyseni

Questions: 10  |  Attempts: 188
 • Sample Question
  1.  Diagonalja e katrorit është 6cm. Sa është syprina e katrorit?Questions: 11  |  Attempts: 175
 • Sample Question
  1.Cila klimë dominon në Rumani?

Bene fjale per mrekullite e botes

Questions: 6  |  Attempts: 171
 • Sample Question
  Sa metra eshte kulla eifel?Questions: 10  |  Attempts: 176
 • Sample Question
  Sa vjeçe jeni

Ky kuiz është edukativ

Questions: 13  |  Attempts: 168
 • Sample Question
  Breshka mund të ecë me

Mirësevini në këtë kuiz i cili është i krijuar nga Kristian Dodaj.Ky kuiz ka gjithsej 15 pyetje.Vizitoni Webfaqen tonë webkey1.webs.com. Argëtohuni !

Questions: 15  |  Attempts: 165
 • Sample Question
  Lëkura e njeriut është :Questions: 6  |  Attempts: 171
 • Sample Question
  Cila gjalles e natyres i eshte pershtatur me se miri mjedisit jetesor

Mire se erdhet dhe kalofsh mire

Questions: 13  |  Attempts: 155
 • Sample Question
  Cili majmun eshte me gjiganti ?Pyetja nga Fatlind Tomini

Këtë test e kam përpilu me qëllim që të ju ndihmoj sa do pak. Provoni njohuritë tuaja,është një test i thjeshtë. Suksese...  " / " ky simbol tregon thyesën.Se shpejti do te perpiloi edhe teste tjera për të gjithë nxënësit dhe të interesuarit për lëndën e matematikës.Shpresoj të ju pelqej,

Questions: 7  |  Attempts: 159
 • Sample Question
  Kryeni veprimet e nevojshme:3x - 2x (4y + 5y - 3)